جریـــــــان حرکت مستقل دانشجویی برای انعکاس صحبت ها، گلایه ها و درد و دل های دانشجویان دانشگاه مازندران در یک محیط صمیمانه به دور از هر گونه جهت گیری بود.
و جریان آنلاین تنها خاطره با هم بودنمان و نگاشت آنچه نگاشتیم.

info@jaryanonline.ir

   

مطالب تصادفی
 
محبوب ترین ها

Home arrow آرشیو موضوعی arrow مطالب جرياني arrow دانشجو و دانشگاه arrow انتخابات زود هنگام یا دیر هنگام!

انتخابات زود هنگام یا دیر هنگام! چاپ ارسال به دوست
نویسنده مهدی محمدی تکدام   
1386/09/17 ساعت 19:02:39
چند وقت پیش حال و هوای عجیبی تو دانشگاه به چشم می خورد، انگار نه انگار اینجا همون دانشگاه سابقِ که همه می اومدن ومی رفتن بی هیچ حس وحالی.
تکاپوی عجیبی به چشم می خورد، افرادی که سال تا سال کسی رو تحویل نمی گرفتن و از دارو دسته خودشون جدا نمی شدن، سعی می کنن با همه ارتباط برقرار کنن! با همه حرف می زنن، مذاکره می کنن، سخنوری می کنن و خلاصه خیلی توانایی های اجتماعی شون رو ابراز می کنن یا بهتره بگیم به رخ می کشن!!!
جریان چیه؟ یکی هم به ما بگه چه خبره...؟! بعد از کلی تعجب و حیرت تازه متوجه می شیم که قراره انتخابات برگزار بشه، از شدت جنب و جوش بچه ها آدم فکر می کنه که قراره انتخابات ریاست جمهوری زود هنگام برگزار بشه، اما این خبرا نیست، تازه خیلی هم دیر شده و وسط ترم قراره انتخابات انجمن های علمی و شوراهای صنفی برگزار بشه، آدم یاد انتخابات سیاسی می افته، همه کار وزندگی شون رو ول می کنن و می شن یه پا سیاستمدار! اینجا هم همه شروع می کنن به تجزیه و تحلیل شخصیتی و عقیدتی کاندیداها! همه جا پر از اعلامیه ها و تراکت های تبلیغاتی شده!
در، پنجره، دیوار، سقف، پله، زیر پله، پنکه سقفی، تنه سطل آشغال و حتی گلاب به روتون...!!! همه جا پر از اسامی افرادیه که نامزد انتخابات شدن، این انتخابات پر شورتر از این، تو سال های قبلی هم برگزار شده، مگه قبلا چه اتفاقی افتاد؟! اصلا یه سئوال کسی می دونه این انجمن ها وشوراها چه کار باید بکنن؟ وظیفه شون چیه؟ چند وقت دیگه تکلیف رای این بچه ها چی می شه؟ اینکه بچه ها این همه انرژی گذاشتن، وقت گذاشتن، چه کسی قراره انتظارات و خواسته های اونها روبرآورده کنه؟
کسانی که انتخاب می شن، فقط دور هم جمع می شن و یه دفتر در اختیارشون قرار می گیره، مثل سیاستمدارها دیگه کسی رو هم تحویل نمی گیرن، نمی دونن که بابا سال تموم می شه و یه عده دیگه می آن و جای اونها رو می گیرن، اصلا چرا هیچ نظارت جدی روی فعالیت این بچه ها وجود نداره؟ چرا وقتی این افراد انتخاب می شن خودشون رو تو اون موقعیت بیمه شده می دونن و چه کاری انجام بشه یا نه! اتفاقی نمی افته، و هیچ جایی برای دفاع از حقوق کسانی که رای دادن وجود نداره، هیچ بازخواستی وجود نداره، هیچ معیاری برای فعالیت های این انجمن ها وشوراها وجود نداره، شورای فرهنگی دانشگاه هم که چیزی اعلام نمی کنه و برگزاری این انتخابات هم نوعی رفع تکلیف به نظر می رسه.
هیچ پیگیری وجود نداره در مورد اینکه این انجمن ها و شوراها چطور باید فعالیت کنن، روند کارها و فعالیت هاشون رو به کی گزارش می کنن، خلاصه اینکه نه ما که رای می دیم از حقوق خودمون اطلاع داریم، نه هیچ معیار و روش معینی برای فعالیت ها و کارهای این انجمن ها و شوراها اعلام می شه.
پس بهتره بچه ها قبل از انتخابات از نامزد ها برنامه هاشون رو بخوان، وظایف رو به کاندیداها گوشزد کنن نامزدها هم خودشون رو نسبت به دوستانی که رای دادن بیشتر متعهد بدونن. از همه مهمتر مدیریت فرهنگی دانشگاه هم نسبت به تعریف دقیق وظایف، کارها وحیطه فعالیت های این انجمن ها و شوراها اقدام کنه تا هم بچه ها از حقوق خودشون مطلع بشن و هم کاندیداها وظایف خودشون رو به طور واضح بدونن. امیدواریم که با همه چیز هایی که گفتیم، کسایی که صلاحیت بیشتری دارن انتخاب بشن و کسایی هم که انتخاب می شن، نماینده های خوبی برای حقوق دانشجویان و اعتلای علمی و فرهنگی دانشگاه باشند.

*گزارش تصویری انتخابات در سایت مشاهده می باشد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما
بررسی امنیتی. لطفا کد امنیتی را وارد کنید گوش دادن به کد

<قبل   بعد>
مطالب مرتبط...
 
امروز ‌شنبه 2 بهمن 1400


صفحه اصلی
آرشیو موضوعی
آرشیو تاریخی
دانلود نشریه جریان
گالری تصاویر
جستجوی پیشرفته
تماس با ما
نظرسنجی
نظر شما درباره جريـــــان چيست؟
  
گالری

barf-khabgah 20


اردوی راهیان نور دانشگاه مازندران (اسفند 1384) 6


اردوی راهیان نور دانشگاه مازندران (اسفند 1385) 3

سايت دانشگاه
سايت دانشگاه مازندران
معاونت آموزشي و انتخاب واحد
معاونت پژوهشي
دانشكده علوم اقتصادي و اداري
دانشكده علوم انساني و اجتماعي
دانشكده علوم پايه
دانشكده تربيت بدني
مجتمع فني مهندسي بابل
مجتمع كشاورزي ساري
كتابخانه و مركز اسناد دانشگاه
پژوهشنامه علوم انساني و اجتماعي
پژوهشنامه علوم ورزشي
نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري
سامانه معاونت دانشجويي و فرهنگي
دانشجويان
گروه دانشجويان مديريت
وبلاگ دانشجويان مديريت بازرگاني 84
نشريه مستقل دانشجويي رويداد
هسته علمي علوم اجتماعي
دانشجويان علوم كامپيوتر
روزنه ای برای یک انسان شناس
کوی تنهایی
از جنس بلور
دانشجو (مدیریت صنعتی84)
ويرگول (محمد فكري)
آشکارسازی واقعیت. روش کار
سفر به دیگری (دكتر محمد فاضلي)
یک سخن با تو...
گروه علوم تربيتي دانشگاه مازندران
كميل نوشت
گتاب- جامعه شناسي (حسن ابراهیمی)
دیار یار
وبلاگ دانشجویان حقوق دانشگاه مازندران
وبلاگ دانشجویی دانشکده علوم اقتصادی و اداری
آمار سایت
16 میهمان حاضرند