جریـــــــان حرکت مستقل دانشجویی برای انعکاس صحبت ها، گلایه ها و درد و دل های دانشجویان دانشگاه مازندران در یک محیط صمیمانه به دور از هر گونه جهت گیری بود.
و جریان آنلاین تنها خاطره با هم بودنمان و نگاشت آنچه نگاشتیم.

info@jaryanonline.ir

   

مطالب تصادفی
 
محبوب ترین ها

Home arrow آرشیو موضوعی arrow مطالب جرياني arrow خودموني arrow لطفا لبخند بزنید!

لطفا لبخند بزنید! چاپ ارسال به دوست
نویسنده محسن میرزاپور   
1387/02/21 ساعت 09:00:00

موضوع دوربين هاي مدار بسته در دانشکده اقتصاد و انساني اين روزها به يک بحث داغ و جنجالي تبديل شده و باعث ايجاد يک سري سوالات ميشه. از قبيل اينکه آيا اين دوربين ها فقط براي ايجاد امنيــت؛ و مراقبـت از دانشجــــــوها ست؟ يا نه کاربردهاي ديگري هم داره.
در روزهاي آغازين سال جديد وقتي که دانشجوها وارد دانشکده ها شدند؛ با محيط بسيار تميزي مواجه شدند که نشون از يک خونه تکوني اساسي داشت. کف لابي و راهروها از فرط تميزي چنان برق مي زد که براي ورود به دانشکده شما حتما نياز به يک عينک طبي داشتيد تا به چشمهاي حساستون لطمه اي وارد نشه. آيا اين دوربين ها درِ کلاس 106 رو هم نشون مي ده که حدوداً يک سال بدون يک قفل و دستگيره درست و حسابي مونده و رفته رو اعصاب استادها و دانشجوهايي که اونجا کلاس دارن؟ البته همون طور که استحضار داريد تهيه کردن يک قفل و دستگيره چنان هزينه سنگيني رو دوش دانشکده مي ذاره که احتمال داره بر اثر سنگيني اون يه طرف دانشکده بياد پايين؛ ولي در عوض هزينه نصب دوربين ها اونقدر ناچيزه که اصلا به حساب نمي ياد. يا اينکه با نصب اين دوربين ها در آموزش، آيا از رفتار خوب و ارباب رجوع پسند مسئولين آموزش نيز فيلم تهيه ميشه که اصلا عادت به پيچوندن مراجعين ندارند؟!
يا چقدر خوب بود که اين دوربين ها زودتر نصب مي شد تا تابلوي مسروقه تالار مشاهير مديريت که در رديف آثار برجسته ثبت شده در يونسکو بود و توسط انجمن علمي با تحمل رنج و مشقت بسيار تهيه شده و حتي يکي از مشکلات مطرح شده اين بود که اين تصـاوير اجنبـي که مي زنيد چيه؟ به سرقت نمي رفت و دانشجوهاي مديريت رو عزادار نمي کرد!
حالا بيايد از يه طرف ديگه به اين قضيه نگاه کنيم؛ يکي از دلايل نصب اين دوربين ها حفاظت از اموال دانشکده است مثل شيرهاي طلايي که از روي شيرهاي طلاي کاخ صدام حسين کپي برداري و در سرويس هاي بهداشتي نصب شده است.
حالا يه سوال: آيا اين دوربين ها محيط بسيار تميز و آري از هرگونه آلودگي سرويس هاي بهداشتي رو هم نشون ميدن که چند سال رنگ تميزي به خودش نديده؟ يا آيا شيرهاي خرابي که کار نمي کنند و يا مخزن مايعي که ظاهرا پرِ ولي تا يه قطره مايع ازش بيرون بياد جون شما هم از تنتـون بيـرون مياد رو، نشون مي ده؟ و اينکه آيا با يک دهم چنين هزينه اي و يا حتي کمتر آيا نمي تونستن تو کلاس ها ويدئوپروژکتور نصب کنند تا يه خورده کيفيت آموزش بهتر بشه و اگر يک استاد يک جلسه نياز به سيستم و ويدئوپروژکتور پيدا کرد، مجبور نشه از طبقه بالاي آموزش وقت بگيره و اگر کلاس خالي موجود بود؟! دانشجوها از ييلاق تابستوني به قشلاق زمستوني در آموزش برن تا بتونن از نعمت کلاس داراي ويدئوپروژکتور که اين روزها به دليل افزايش تعداد دانشجوها بسيار کمياب شده، استفاده کنند.
البته از نظر مسئولين دانشگاه ايجاد امنيت براي دانشجو (!) بسيار مهمتر از کيفيت آموزش و اين قضيه جز مسائل ثانويه است که در اولويت قرار نمي گيره.
آيا اين دوربين ها صف هاي طويل سلف رو هم نشون مي ده؟ که انسان رو ياد صف هاي اجناس کوپني ميندازه؛ که براي گرفتن يک غذاي کوپني شما بايد مشقت يک ساعت توي صف ايستادن رو تحمل کنيد، تا بعد غذايي رو از سلف سرويس تحويل بگيريد ( البته يک وقت به سرتون نزنه که اين سلف سرويس رو با رستوران هاي سلف سرويس مقايسه کنيد) که براي خوردن اون مجبوريد از 24 ساعت قبل چيزي نخوريد تا بتونيد بدون توجه به طعم و بوي غذا اون رو نوش جان فرموده و به جان مسئولين دانشگاه دعا کنيد که همين رو در اختيارتون مي ذارن تا از گرسنگي در بيابان پرديس جان به جان آفرين تسليم نکنيد و يا آب سرد کن هايي که وقتي اولش آب رو توي ليوان مي ريزيد فکر مي کنيد داره دوغ تحويلتون مي ده ولي خيلي زود اين توهم تموم مي شه؛ چون آب نيمچه داغيه، که صد البته کهنه کفشي در بيابان نعمت است.
به به؛ به به و ديگر هيچ...


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما
بررسی امنیتی. لطفا کد امنیتی را وارد کنید گوش دادن به کد

<قبل   بعد>
مطالب مرتبط...
 
امروز ‌شنبه 2 بهمن 1400


صفحه اصلی
آرشیو موضوعی
آرشیو تاریخی
دانلود نشریه جریان
گالری تصاویر
جستجوی پیشرفته
تماس با ما
نظرسنجی
نظر شما درباره جريـــــان چيست؟
  
گالری

راهیان نور 86 4


umz 8


جشن دانش آموختگی مدیریت 84 26

سايت دانشگاه
سايت دانشگاه مازندران
معاونت آموزشي و انتخاب واحد
معاونت پژوهشي
دانشكده علوم اقتصادي و اداري
دانشكده علوم انساني و اجتماعي
دانشكده علوم پايه
دانشكده تربيت بدني
مجتمع فني مهندسي بابل
مجتمع كشاورزي ساري
كتابخانه و مركز اسناد دانشگاه
پژوهشنامه علوم انساني و اجتماعي
پژوهشنامه علوم ورزشي
نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري
سامانه معاونت دانشجويي و فرهنگي
دانشجويان
گروه دانشجويان مديريت
وبلاگ دانشجويان مديريت بازرگاني 84
نشريه مستقل دانشجويي رويداد
هسته علمي علوم اجتماعي
دانشجويان علوم كامپيوتر
روزنه ای برای یک انسان شناس
کوی تنهایی
از جنس بلور
دانشجو (مدیریت صنعتی84)
ويرگول (محمد فكري)
آشکارسازی واقعیت. روش کار
سفر به دیگری (دكتر محمد فاضلي)
یک سخن با تو...
گروه علوم تربيتي دانشگاه مازندران
كميل نوشت
گتاب- جامعه شناسي (حسن ابراهیمی)
دیار یار
وبلاگ دانشجویان حقوق دانشگاه مازندران
وبلاگ دانشجویی دانشکده علوم اقتصادی و اداری
آمار سایت
10 میهمان حاضرند